BlogHız Kesici Kasisler

Eylül 11, 2022by admin
https://evyapkermit.com/wp-content/uploads/2022/08/3-3-320x320.png
Geaplast olarak tüm Hız Kesici Kasis çeşitleri ile hizmetinizdeyiz.
Hız kesici kasisler trafik yoğunluğun az olduğu yerlerde araç hızlarını düşürmek amaçlı uygulanmaktadır. Ara sokaklar; hastane, oyun parkı, okul önü; site ya da alışveriş merkezlerinin otoparkları gibi birçok noktada kullanılmaktadır. Sinyalizasyon yapımının imkansız olduğu kontrolsüz kavşak girişlerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kasis kullanılan her noktada sürücülerin görebileceği şekilde levhalar ile uyarılar mutlaka bulunmalıdır.

Kazaların önlenebilmesi için en etkin yöntem hız kesiciler olarak görülmektedir. Trafik güvenliğinin hat safhalarda olduğu bu dönemlerde hız kesiciler sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Motorlu taşıtlara eskiye nazaran daha kolay sahip olunabilen bu zamanlarda genç sürücüler de hızla artışta olup bu da tecrübesiz sürücülerin sayısını artırmakla beraber aşırı dikkatsizlik sonrası da kazalar artış göstermektedir. Ve böylece hız tümseklerinin sayısı da hızla artmaktadır.

Belediyeler son dönemlerde büyük bir hızla kasis yapımlarını artırmışlar hatta taleplere yetişmek güçlük çekmeye başlamışlardır. Okul, sağlık ocağı gibi yaya trafiğinin çok olduğu kurum yöneticileri kazaların önüne geçebilmek amacıyla kurumlardan hız kesici taleplerini artırmışlardır.
Kasisler farklı şekillerde üretilmektedir. Kauçuk, plastik ve demir olarak üretimi yapılan hız kesicilerle birlikte asfalt veya beton kasis imalatları da yapılmaktadır. Yol durumuna göre tercih edilen kasisler değişiklik göstermektedir. Genellikle iki şeride kadar olan dar yollarda kauçuk, plastik kasisler tercih edilirken daha geniş yollarda asfalt kasisler tercih sebebidir. Kasislerin üstünde ya da hammaddesinde ışığı yansıtıcı reflektif olmalıdır.

Alışveriş merkezi, hastane ve konut projelerindeki en büyük sorunlardan birisi de tek yönlü yollar. Bu yollarda genellikle sürücüler kendilerine kolay olan yolu ters de olsa tercih etmek istemektedirler. Bunu çözümünde ise kasis kapanlar kullanılmaktadır. Kasis kapanlar plastik olarak üretilmekte olup, kendi şeridindeki sürücüler için hız kesici görevi görürken ters yoldan gelen sürücüler için engeldir. Üstündeki sert tırnaklar ters yöndeki aracın geçmesi halinde lastiklerine zarar vermektedir, bu da ters yön ihlallerini engellemekte kesin çözüm sunmaktadır. Kapan özellikli ürünlerde acil durumlar için mutlaka tırnakları kilitleyip sistemi anlık iptal edebileceğiniz sistem bulunmalıdır.
Evyap KermitAdres
Esenyalı Mah.İstiklal Cad. No: 86 Pendik / İSTANBUL

Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.