BlogTrafik Konileri

Eylül 11, 2022by admin
https://evyapkermit.com/wp-content/uploads/2022/08/2-5-320x320.png

Trafik Konisi; PVC, PPC, HDPE vb. hammaddelerden imal edilen üst bölgesi koni şeklinde olan, alt tabanlığı yüzeye paralel şekilde düz ayak üzerine sabitlenen yekpare özelliğe sahip uyarıcı trafik ürünün adıdır. Koni gövdesi farklı uzunluklarda imal edilebilmektedir. Ürün üzerinde gövde uzunluğuna göre reflektif şeritlerle kaplanmaktadır. Reflektif şeritler çoğunlukla tek ve çift reflektif niteliktedir. Zemin ile mukavemetinin artması ve rüzgarlı hava koşullarına dayanıklı olabilmesi için alt tabanlık olan ayak kısımlarına ağırlık eklenerek de üretimler yapılabilmektedir. Trafik Konileri genellikle 30 cm, 50 cm, 52 cm, 70 cm, 75 cm ve 90 cm yüksekliklerde üretilmektedir.

Yüzey üzerinde duran alt tabanlık kısım yuvarlak, dörtgen, beşgen, altıgen, yedigen ve sekizgen şekillerde tasarlanabilmektedir. Bu kısımlar ürünlerin yükseklik ve ağırlıklarına göre genellikle 35 cm ila 50 cm arasında tabana tutunmaktadır.

Trafik konilerinin ağırlıkları 0,6 gram ile 7 kilogram arasında değişebilmektedir.

Trafik Konileri halk arasında; huni, koni, plastik duba, kuka, reklam dubası gibi isimlerle de anılabilmektedir.

TRAFİK KONİLERİ NERELERDE KULLANILIR ?

Trafik Konilerinin temel işlevi trafikte uyarıcı ve yol düzenleyici işaretler olarak kullanılsa da hayatın birçok alanında kullanılmaktadır.

Ayrıca; otoparklarda, işyeri önlerinde, fabrika ve üretim tesislerinde, akaryakıt istasyonlarında, bina araç giriş noktalarında, sportif etkinliklerde, kültürel organizasyonlarda, konserlerde, çeşitli etkinliklerde, stadyumlarda, okullarda vb. yerlerde kullanılabilmektedir. 

Evyap KermitAdres
Esenyalı Mah.İstiklal Cad. No: 86 Pendik / İSTANBUL

Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.